Tydzień Weganizmu.

Witajcie kochani!

Mamy już niedzielę, a ja czuję że gdzieś między palcami przemknął mi jeden dzień... W piątek całą noc spędziłam w kinie, na maratonie oglądając Intruza, Piękne Istoty, Igrzyska Śmierci i Dziewczynę z Tatuażem z tego powodu całą sobotę przespałam.. I tak.. właśnie jutro poniedziałek, a ja nawet na minutkę nie zasiadłam do nauki. Jednak dzisiaj chciałam Wam opowiedzieć o czymś innym. O zdrowiu, zwierzętach, pomocy i ... jedzeniu.



W tym tygodniu tj. 13-20.04 mamy tydzień weganizmu szeroko reklamowany w całej Polsce. Sama jestem wegetarianką, nie jem mięsa, ani żadnych produktów do których wytworzenia musiały zginąć zwierzęta. To po prostu sposób w jaki chcę z tym walczyć, z brutalnością, brakiem humanitarności i drogą przez mękę jaką często staczają zwierzęta przed wyrokiem śmierci. 
Jajka i mleko, sery i przetwory do tej pory były czymś naturalnym w tym tygodniu chciałabym przestać je jeść, tylko po to aby jakoś przyłączyć się do tych wszystkich ludzi, którzy walczą z brutalnością wobec zwierząt. 
Was zachęcam do tego samego. 
Oczywiście to wasz wybór czy się przyłączycie. :)


Z CZYM TO SIĘ JE?

W tym tygodniu chciałam Wam przybliżyć cały temat weganizmu, tak da się żyć. 
To nieprawda, że sprowadza choroby, wyniszcza organizm.. nawet odnoszący sukcesy sportowcy stosują tę dietę będąc pełni sił i witalności. Jeśli mam być szczera, to weganizm odtruwa nasz organizm, jedzenie świeżych warzyw i owoców jest tym co nasz żołądek lubi najbardziej.. całe nasze ciało to kocha! 



JEŚLI JUŻ SIĘ ZDECYDUJESZ..

Jeśli już udało mi się przekonać cię do wzięcia udziału w tym 7-dniowym projekcie pokażę ci jak zacząć to prostsze niż ci się wydaje. Na kolejne 7 dni rezygnujesz z mięsa, jaj, mleka serów. 
W zamian za to jesz owoce, warzywa, tofu, fasolę, kasze. Jest pełna gama produktów. które możesz jeść! Możesz nawet zjeść naleśniki, jednak przepis na nie pokażę ci w kolejnych dniach! :)





A teraz życzę miłego tygodnia :)
PS. W kolejnych dniach pojawią się przepisy!

A dla zainteresowanych zapraszam na poniższe strony:

http://veganworkout.org.pl
http://weganie.blogspot.com
http://www.zostanwege.pl/czym-jest-weganizm/

FF.

3 komentarze:

 1. ciekawy post! mojej mamy przyjaciółka jest weganką :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny ten maraton! :D Igrzyska Śmierci już oglądałam, ale Intruza z chęcią bym poszła, bo czytałam książkę i bardzo mi się podobała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super blog !! Mozesz do nas zajrzec ?? z gory dzieki :)

  http://blogerki666.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate