How to live your life right?

Hejka kochani!
Przepraszam za całkowity brak częstych postów, zaczął się nowy semestr i trzeba trochę popracować.
Komentuję Wasze blogi na bieżąco, więc z tym akurat się nie zapominam w każdym razie zapraszam do wyrażania swoich opinii !

Ostatnio czytam bardzo dużo blogów, tekstów ,opowiadań i wszystkiego co jest złożone z literek , a temat ma jeden: Jak żyć dobrze? 
Na to składają się wszystkie motywujące, podbudowujące na duchu teksty i rady jak lepiej,ciekawiej,kreatywniej żyć oraz co przede wszystkim jak akceptować siebie.
Przyznam się Wam szczerze, że z tą akceptacją u mnie jest ogromny problem, jestem niesamowicie krytyczna wobec własnej osoby, nigdy wystarczająco inteligenta, nigdy najlepsza, oczywiście inni mogą mieć odmienne zdanie ja dla siebie nigdy nie jestem dobra. Dlatego czytając te teksty chcę docenić siebie , chcę docenić to co mam , to co mnie otacza, tym sposobem chciałam dzisiaj podsumować wszystko co przeczytałam, przekazując tę wiedzę do Was, dalej abyście sami też wynieśli z tego wszystko co dla Was najlepsze. Doskonale znam problem kompleksów, odrzucenia czy ciągłego niezadowolenia z siebie, z którym boryka się mnóstwo dzisiejszych nastolatków, a szczególnie dziewczyn,dlatego ode mnie dla Was coś na pomoc :)
Kiedy zaczniesz myśleć o sobie i swoim życiu z pewnością jesteś w stanie dokładnie opisać wszystko co się dzieje dookoła dodając emocje do tych słów . Niektóre rzeczy z uśmiechem na ustach inne wręcz z obrzydzeniem , nie możesz oczekiwać że ludzie pokochają ciebie jeśli sam do końca nigdy tego nie zrobiłeś. Musisz zaakceptować siebie i to co masz, żeby ludzie mogli pójść w twoje ślady i polubić cię.
Nikt z nas nie lubi osób które są wiecznie nie zadowolone i ciągle narzekają , to zwyczajnie odbiera nam humor i dobre chęci . Dlatego musimy być świadomi naszych wad i zalet . My sami musimy wiedzieć czego chcemy, jacy chcemy być i do czego chcemy dążyć.

Co zrobić by nasze życie było bliskie ideału?1. Zawrzyj ze sobą pakt, przyjaźń.

Zapisz sobie swoje wady i zalety, tak aby być w pełni ich świadomym, jeśli pewne rzeczy przeszkadzają ci , zmień je ! Np. jeśli dużo narzekasz , zapisz sobie i trzymaj się mocno tego postanowienia : nie narzekać przez cały dzień . Pilnuj się i obiecaj , że jeśli dotrwasz w postanowieniu przez określony czas nagródź się .  Oczywiście nie mówię tu o całkowitej krytyce wobec samego siebie, chodzi mi o pewne zasady i życie ze sobą w akceptacji i przyjaźni.
 Nic nie jest niemożliwe! 2. Rozejrzyj się dookoła.

 Nasze życie jest skomplikowane , świat jest skomplikowany i zamiast z tym walczyć , lepiej to zaakceptować . Mamy wzloty i upadki, gorsze dni, trudne rozmowy, nieprzespane noce, ale takie jest życie czym by było gdyby nie ta ciemna strona? Niczym, ponieważ nie docenilibyśmy dobra bez zła.
Teraz przemyśl swoje życie , czy naprawdę jest takie złe? Czy wszystko jest przeciwko Tobie? 
Jeśli uwierzysz w szczęście ono cię znajdzie, musisz tylko nauczyć się cierpliwości.
Doceń to co już masz i nie wymagaj za dużo, pomyśl z pewnością są osoby, które marzyłyby o życiu takim jak twoje . Dlatego zmień sposób w jaki spoglądasz na świat dookoła , uśmiechnij się zawsze mogło być gorzej ! 3. Pomyśl.

Czego tak naprawdę chcesz od życia? Jakie masz marzenia ?Jakie cele? 
Zajrzyj w głąb siebie i posłuchaj . Zacznij każdego dnia być o krok bliżej od spełnienia swoich pragnień. Ustal sobie cele jakie chcesz osiągnąć, uwaga! Cele muszą być tylko i wyłącznie zależne od Ciebie oraz z pewnością muszą być możliwe do spełnienia . Zacznij od tych malutkich , celebruj każdy sukces i mierz coraz wyżej! Po co trwać w ciągłym niezadowoleniu i nieszczęściu z powodu wszystkich tych rzeczy , których możesz żałować , rusz na przód jeszcze tyle możesz zrobić ! Dziękuję wszystkim , którzy przeczytali post do końca jakie jest Wasze zdanie na jego temat? 
Czekam na szczere opinie, kochani. 
Miłego wieczoru ! :) 


FF
xxx

5 komentarze:

 1. świetny post ! :3 więcej takich :)
  alyy-alii.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. naprawdę świetne!
  Zaobserwowałam twój blog
  |apraszam na mój i jeśli ci się spodoba - zaobserwuj
  http://willbefineee.blogspot.com
  Będzie mi bardzo bardzo miło! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Obserwuję, liczę na to samo ;>
  Fajny blog :)

  Obserwujesz / komentujesz? = Robię to samo. ;3
  http://magiczny-dlugopis.blogspot.nl/

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny blog, podoba mi sie ten styl szablonu :) Obserwujemy? zapraszam na ourloveourpassion.blogspot.com oraz tanecznedusze.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Genialny post. :)
  Ogółem masz świetny szablon bloga.
  Zapraszam do mnie: emptywordsmadmoisellechanel.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate