A short trip-London.

Witajcie kochani , 
gdzieś tak między wierszami umknęła mi moja Londyńska wizyta...
Piszę do Was z mieszkania niedaleko Hyde Parku w pięknie zielonej okolicy Londynu.. Gdzieś tak pomiędzy zwiedzaniem świata średnio raz na pół roku wpadam tutaj .
Miasto urzeka mnie za każdym razem, coś w nim jest, jednak ciężko powiedzieć co.
Zdarza się, nie wiem czy wy też tak macie, ja często na dłuższych wyprawach czuję po dwóch tygodniach tę chęć powrotu do domu, do własnego łóżka, do znajomej okolicy.. a w Londynie? W Londynie nigdy, mogę tu siedzieć i siedzieć spokojnie mogę powiedzieć że jest to mój drugi dom, który kiedyś może przeistoczyć się w ten pierwszy.  ( Jak będzie mnie stać na kupienie sobie pięknego domu przy Eton square ).


Jako, że mogę powiedzieć w tym momencie nie jestem już typową turystką która zwiedza wszystkie oklepane Londyńskie muzea, budynki wystawy- chciałabym Wam przedstawić Lodnyn trochę z innej strony miejsc które uwielbiam i do których wracam.


1. Hyde Park

Dobra może trochę oklepane, ale za to jakie urocze. Przeogromny park w którym mnóstwo się dzieje.. szczególnie w weekendy- biegacze, rowerzyści,psy.
Przepiękny, zielony park gdzie bieganie jest po prostu odpoczynkiem, a piknik na zielonej trawie nieodłączną rozrywką. Oczywiście warto przejść się tam w niedzielę posłuchać przemów z Hyde Park Corner oraz prrzeszukać newsy na stronie internetowej w poszukiwaniu zbliżających się wydarzeń:
http://www.royalparks.org.uk/parks/hyde-park
Polecam też wybrać się do siłowni na dworzu znajdującej się niedaleko Hyde Park corner :)

2. Drive-in Cinema

Niestety dotępne jak możecie się domyślać jedynie w ciepłe dni=lato. Jednak naprawdę warte odwiedzenia, byłam raz było świetnie, to co znacie z Amerykańskich filmów istnieje !3. Regents Street

Oj tak, zakupy. Nieodłączna część Londyńskiej wycieczki. A ta ulica jest jedną z największych i najpopularniejszych ulic pełnych sklepów wszelkiej maści! Moim ulubionym jest ogromny Apple mniej więcej w połowie ulicy :)
http://www.youkcustomtours.com <- to jeszcze coś co znalazłam przy okazji poszukiwań zdjęć :)
http://ilovelondontown.com <- przed wyjazdem polecam jeszcze tę stronę
http://www.goop.com/apps <- a jeśli macie trochę kasy na zbyciu polecam ten przewodnik od goop :)

Zmykam, życzę miłego końca weekendu.

xxx
FF


2 komentarze:

  1. Boże, tak bardzo zazdroszczę, że chyba umrę. Marzę o wycieczce do Londynu!

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale super, że tu do Ciebie trafiłam! W tym tygodniu wybieram się na krótką wycieczkę do Londynu i każda wskazówka na pewno się przyda. Dziękuję za taki wpis :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate