Przecież wszyscy jesteśmy ludźmi...'Where there is love of humankind, there is love of healing'
-Hippocrates


Obejrzyjcie TEDa, a potem zapraszam do tekstu :)


Trzeci tydzień projektu latawiec!
Przepraszam Was za te spore opóźnienia, egzaminy zbliżają się wielkimi krokami, nauka to chwilowo zdecydowana większość mojego czasu, ale staram się jak mogę i piszę.

Przejdźmy do rzeczy...
Kontynuując temat relacji chcę napisać o ludziach, o nas. Mam nadzieję, że obejrzeliście TEDa załączonego powyżej jest on ściśle powiązany z tematem. 
Jaki człowiek jest-każdy widzi. Wydaje się, że każdy z nas jest inny, z innymi pragnieniamy, z innym charakterem nawet z inną codzienną rutyną. Jednak przyglądając się bliżej jesteśmy w stanie odkryć wiele podobieństw, pod zewnętrznym obrazkiem wszyscy z nas mają te same mięśnie i kości. Nasze DNA nie różni się od siebie tak znacząco. Wszyscy jesteśmy podobni, z tych samych przodków, z tą samą naturą.

Może czasem warto zdać sobie z tego sprawę? 
Biorąc pod uwagę ilość konfliktów i wojen jakie w tej chwili toczą się na świecie, mogę spokojnie powiedzieć, że jesteśmy na dobrej drodze do degradacji własnego gatunku. Tak jakby wszyscy zapomnieli, że są ludźmi i to w dodatku podobnymi do siebie. 
Świat składa się z egoistów, wielu ludzi głęboko wierzy, że takie podejście uchroni ich przed niepotrzebnymi zmartwieniami-liczę się tylko ja i mój sukces, a cała reszta jest nie ważna. Szczerze mówiąc nikt jeszcze sobie sam nigdy nie poradził ( nie licząc gościa, który parę lat przeżył na bezludnej wyspie, ale skończyło się to dla niego tragicznie, zwariował ).

Popatrzmy na innych ludzi, przyjrzyjmy się i spróbujmy zobaczyć świat ich oczami, odnaleźć w sobie odrobinę współczucia, spróbować stać się na chwilę tym drugim człowiekiem i zobaczyć. 
Wszystko to prowadzi do własnego szczęścia, do bycia lepszym od samego siebie, rozwoju. Czasem wystarczy tylko drobna iskra, jedno słowo a dzięki nam ktoś może odmienić swoje życie, a my możemy stać się częścią tej zmiany. 
Każdy z nas potrzebuje mieć kogoś obok siebie, kogoś kto nas wesprze, podpowie, kogoś kto posłucha itp. Ludzie potrzebują ludzi.
Bez wyjątkówDobrej nocy życzę,

xxx,

FF.0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate