Zarzucić Was dawką stylu.

Witajcie, 

od jakiegoś czasu popadłam w manię pisania notek z serii przemyśleniowo-życiowo-psychologicznych, czas na chwilę przełamać ten trend i przekazać coś od zupełnie innej strony.
Dzisiaj zarzucę Was dobrym smakiem, kulturalnie, inspirująco i stylowo.


Zacznijmy sobie od muzyki, tak żeby resztę tekstu czytało Wam się w przyjemniej atmosferze, no dawaj włącz sobie tę nutkę i przejdź dalej.


Czym jest styl?

Według mnie można go określić jako osobisty odbiór i pogląd na świat, coś jak smak i elegancja ( choć może nie w każdym przypadku ). Styl jest tym co każdy z nas definiuje na swój sposób, według własnego uznania, aby potem z dumą obnosić się z nim po ulicach.


Może się powtarzam, ale według mnie Coco Chanel to nie tylko kobieta, która przeprowadziła ogromną rewolucję w świecie mody, ale również ponadczasowa ikona stylu. Do tej pory Chanelka jest jedną z bardziej pożądanych kobiecych torebek, a sama marka nie przestaje pokazywać się wśród światowych mocarstw mody. Przesłanie? Postaw na rewolucję i własny styl. Daj się zapamiętać.

Ludzie, którzy zawładnęli światem dzięki, właśnie swojemu stylowi to np. Karl Lagerfeld, Coco Chanel, czy gwiazdy kina jak Audrey Hepburn. Osobistości tego pokroju można wymieniać dalej, jednak chciałam przestawić Wam te najbardziej mainstreamowe kojarzone przez praktycznie każdego przeciętnego śmiertelnika. 
Kto nie chciałby być jednym z nich? Myślę, że każdemu z nas marzy się sukces, każdemu oczywiście inny, ale jednak jakiś sukces. O jakim kolwiek człowieku sukcesu nie pomyślę, wszyscy mają jasno określonych siebie i swoje zasady. Czyżby to był totalny must have dojścia do marzeń? Możliwe. 
Aby potwierdzić moją tezę prezentuję Wywiad z Karlem Lagerfeldem, przez cały tekst przemawia cały on, fakt że uwielbia nieme filmy, jak wiele twarzy przyjmuje rozmawiając przeróżnymi językami, kot no i cały świtopogląd który zostaje odkryty z każdym kolejnym słowem. To wszystko definiuję tego człowieka. 

A co określa ciebie?


Na sam koniec parę linków:

Infografika o stylowych kobietach

W ramach kształtowania kulturalnego poznania, może warto zaczerpnąć inspiracji i obejrzeć kilka z 100 filmów,które musisz zobaczyć przed śmiercią

Poza tym zostają jeszcze książki, 100 tytółów BBC

The Classy Woman polecam post, ale i całego bloga.

Modern Gent ostatnia infografika :)


Tymczasem dobrej nocy,

xxx,
FF.


PS.
Na sam koniec z innej strony, jak lubicie nowe miejsca w sieci polecam Marcepanowego, prywatnie mój chłopak, w internetach bloger, wbijajcie :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate