Francuski, jak się uczę?

Witajcie kochani,
ja już wrócona z mojej wycieczki powoli wracam do życia.

Dzisiaj obiecana notka na temat nauki francuskiego. Zacznę może od tego jak pojawił się pomysł, już dawno dawno temu chciałam uczyć się języka francuskiego. Na 15 miejscu mojej listy before i die dumnie widnieje 'mówić płynnie po francusku'. 
Do tej pory to sobie tak egzystowało czekając na lepszy moment. W między czasie odwiedziłam Paryż, zakochałam się- w mieście, architekturze, klimacie. Nie było odwrotu, jednak wciąż nie było dobrej okazji. W między czasie miałam krótką przygodę z niemieckim za namową mojej mamy, która namówiła mnie do nauki, z tego względu że ona może mi udzielac powiedzmy korepetycji ponieważ sama skończyła germanistykę. Randka nie trwała długo, język nie podpadł do mojego gustu. Później stweirdziłam że uniwersytet w Lausanne, jest świetny, w moim zasięgu i możliwościach. Francuski? Obowiązkowo! To był chyba taki ding, jeśli chce wiązać moją przyszłość ze szwajcarią, szczególnie z jej francuską częścią. Wypadało by choć w podstawach znać ten język. Tak się zaczęło. Potem na blogu Edyty Zając (http://www.edytazajac.pl/2013/10/projekt-poliglota-krok-1-dzis-ucze-sie.html), odkryłam projekt poliglota. Postanowiłam do niego dołączyć, zaczęłam czytać odkrywać, szukać sposobów i możliwości i tak dzisiaj chciałam podzielić się z wami moją wiedzą.

Moje motto LIVE THE LANGUAGE.
Coś co pozwala najszybciej i najskuteczniej przyswoić nowy język. Wiadomo ideałem było by życie w kraju gdzie język ten jest używany na codzień, jednak nie zawsze takie możliwości istnieją więc warunki można stworzyć sobie samemu. Tutaj chciałam opowiedzieć Wam odrobinę o poliglotach, ludziach, którzy władają wieloma językami płynnie, z możliwością porozumienia się. A jakie są ich sposoby?

http://speakingfluently.com
http://www.fluentin3months.com
http://www.thepolyglotdream.com

Zachęcam Was do zapoznania się  z tymi stronami :) 

Skąd czerpać inspiracje jak właśnie nie od ludzi, którzy osiągnęli to o czym ty marzysz?
Sposób jaki ja stosuję to live a language. To staram się oglądać videos, słuchać radia, muzyki, często nawet starać się czytać. Otoczyć się językiem,osłuchać się z nim od razu może powtarzać i starać się nauczyć akcentu, wiedza i zrozumienie przyjdzie z czasem.
Dobrym sposobem jest też szukanie inspiracji na około, zrobienie sobie dań z danego kraju, próby opisania stoju jaki dzisiaj ubierasz, pogody jaką mamy za oknem. Z pozoru proste rzeczy, a razem składają się na całokształt twojej wiedzy o języku, a co dalej o kulturze. Jakiś czas temu przedstawiałam Wam TEDa nawiązującego do 20 godzin jakie zajmuje nam opanowanie jakiejś umiejętności na dość dobrym poziomie. Jest to mniej więcej godzina dziennie przez miesiąc, wiadomo czasem ciężko zmobilizować się i codziennie zasiąść na godzine ucząc się języka, dlatego też ja daje sobie czas 3 miesięcy, chcę zobaczyć ile jestem w stanie się nauczyć języka codziennie starająć się poświęcić mniej więcej godzinę. Zawiesiłam już na ścianie kalendarz z dumnym napisem JE PARLE LE FRANCAIS i teraz codziennie patrząc na ten napis będę rozliczać siebie z tego postanowienia. Wiadomo organizacja i systematyczność procentują.
Na koniec chciałam opowiedzieć Wam trochę o źródłach które używam, aby się uczyć.

Trochę appek jak Duolingo,memrise.
http://www.duolingo.com
http://www.memrise.com

Do słuchania
http://www.radiofrance.fr

http://pracowniazmian.wordpress.com
Poza tym tutaj szukam inspiracji do metod.

Dodatkowo mam parę podręczników i internet pełen wszystkiego ! 

Mam nadzieję że też zdobywacie swoje marzenia . Powodzenia ! 

A bientot!0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate