Communication is the key, czyli projektu latawiec tydzień drugi.


Marzec ogłosiliśmy miesiącem wszelkiego rodzaju relacji.
Zapraszam was na druga notkę projektu latawiec, dzisiajszym tematem jest:
Komunikacja.
Zacznę od opowiedzenia pewnej historii.
Mam przyjaciela, zupełnie inny kraj, a co za tym idzie zupełnie odmienna kultura, zachowania, normy, zupełnie inne zachowania i dialogi. A jednak, gdzieś w między czasie znaleźliśmy wspólny język, przez właśnie akceptację naszych różnic i poglądów. 
Pewnego dnia zaczęliśmy prowadzić rozmowy z cyklu tych szczerych, życiowych. To czego się od niego dowiedziałam pozostanie moją tajemnicą, wniosek z tego mam taki: czasem, twoje 'normalne' zachowania mogą zostać odebrane przez kogoś jako pewne sygnały, które dla niego znaczą coś innego. Bez rozmowy i wyjaśnień takie zdarzenia mogą się źle skończyć. Po prostu mogą zostać odmiennie odebrane.
KOMUNIKACJA

Zdarzyło wam sie kiedyś domyślać powodów zachowań wielu osób? 
Moment kiedy ktoś unika cię z niewiadomego powodu? Chwile, kiedy panuje cisza, bo tyle niewyjaśnionych sytuacji leży pomiędzy wami i nikt nie ma ochoty zacząć ich wyjaśniać. 
Znam naprawde sporo przypadków gdzie relacje rozpadały sie przez niewyjaśnione sytuacje, niedopowiedzenia czy źle zrozumiane słowa.  
KOMUNIKACJA


Prawdę mówiąc, nie chodzi tylko o związki w jakich jesteśmy na codzień, komunikacja dotyczy nie tylko przyjaźni, miłości etc. Komunikacja jest również kluczem do osiągnięcia sukcesu w innych dziedzinach, wyobrażacie sobie prezesa, który wszystkie decyzje podejmuje sam, bez konsultacji z innymi? Taki zamknięty w sobie introwertyk, żyjący we własnym świecie. Moja wyobraźnia już wariuje na poziomie wyobrażenia sobie introwertyka na zarządzającym stanowisku, raczej ludzie bez charyzmy rzadko się tam znajdują.
KOMUNIKACJA

Każdy człowiek jest inny, ciężko też wyciągnąć jednen dobry sposób na udaną komunikację, czymś co gdzieś tam wysuwa się przed szereg jest po prostu częsta rozmowa, precyzowanie myśli i przede wszystkim otwartość ( mam tutaj na myśli, mówienie tego co leży nam w głowie ). Czasem przychodzi to łatwiej, czasem trudniej, są ludzie, którzy porozumiewają się z innymi zaledwie paroma słowami, tajemniczy, nawet wycofani i gdzieś tam zamknięci w swoim świecie. Wystarczy,że taki człowiek powie wam jedno zdanie bez wyjaśnień i już tysiąc możliwości i interpretacji przychodzi do głowy, drugie dna, powody, wnioski etc. Z drugiej strony są ludzie, którzy nie przestają mówić, ciągle maja potrzebę dzielenia się myślami ze światem, z tymi z kolei komunikacja jest często jednostronna, jeśli nie potrafimy zwrócić uwagi na swoje słowa. 
To co chcę tutaj zaznaczyć to fakt, że komunikacja odbywa się wszędzie ze wszystkimi, jednak nie jest to jedno zjawisko, które łatwo można opisać. Dla każdego z nas jest czymś innym, ale mam nadzieję że dla wszystkich jest ważna.


A jak wy postrzegacie komunikację?

xxx,
FF.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate