TOP 5,CZYLI SKŁADNIKI UDANYCH RELACJI

Witam w pierwszej notce 'Projektu Latawiec', marzec wspólnie ogłosiłyśmy miesiącem wszelakich relacji i tak oto poczynając od pierwszego tygodnia zaczynamy z naszymi równaniami na dobre związki międzyludzkie. 

Post Subtelnej możecie znaleźć pod tym linkiem.


Nie jestem żadnym ekspertem, jednak podsumowałam wszelkie moje spostrzeżenia,rozmowy i przemyślenia i stworzyłam coś co mogłabym nazwać podstawą dobrych stosunków z ludźmy, czyli moje..

TOP 5.

1. Miłość.
Wydawałoby się oczywiste, niestety wielu ludzi zapomina o miłości. Z czasem relacje osłabiają się i kończą się tym, że potrafimy tylko na siebie krzyczeć, a może by tak przypomnieć sobie o kochaniu siebie nawzajem? Ludzie potrzebują miłości bardziej niż czegokolwiek innego na świecie. 
'All you need is love'.

2. Zaufanie.
Niesamowicie ważny punkt udanych stosunków z drugim człowiekiem. Zaufanie to bezpieczeństwo i pewność, że druga osoba nas nie skrzywdzi, nie opuści, nie okłamie. Musimy trzymać się tego poczucia, że wszystko jest okay ufając drugiemu człowiekowi nie ograniczając go zanadto. Wszyscy ludzie z natury powinni sobie ufać, przecież nie ma w tym nic złego, a to daje trwałe poczucie życiowego spokoju i satysfakcji. Należy jednak pamiętać, że z zaufaniem trzeba dość ostrożnie, jest to kredyt który dajemy lub dostajemy tylko raz, jeśli się go straci bardzo ciężko go odzyskać. 

3. Wsparcie.
Czymże jest relacja bez pomocy? Pewność, że nie jesteśmy z czymś sami, że w potrzebie zawsze znajdziemy kogoś kto doradzi, pomoże etc. Zamieniamy 'ja' na 'my'.
Nie ma nic lepszego niż ktoś kto wspiera nas w ważnych chwilach, przy podejmowaniu trudnych decyzji, kto jest z nami nawet jeśli jesteśmy życiowymi ciotami albo mamy chwilowy wstręt do świata. Należy szukać ludzi, którzy będą z nami zawsze. No matter what.

4. Przyjaźń.
Tutaj możnaby wrzucić wszelkie możliwe składniki, które nie są aż tak ważne żeby awansować do top 5. Zaliczam: akceptację, wspólne spędzanie czasu, wspólne tematy,nutka dobrego humoru, celebrowanie sukcesów, ważnych momentów etc. wolność, bycie sobą. I ogólnie to wszystko co prezentują w amerykańskich filmach. Powiedzmy sobie szczerze, przyjaciele to chyba najwięsza wartość w życiu a jak możesz mieć przyjaciela i kochanka w jednym, to mówię ci nie spiesz się z opuszczaniem tej planety.

5. Lojalność.
Powinnam dodatkowo to podkreślić. Mówimy stop zdradom, zazdrości i wszelkiego rodzaju chamskim zagrywkom typu: Poflirtuję z innym/inną zobaczę co zrobi. Nie rańcie ludzi, dobrze? 
Jakiś czas temu pisałam wam o karmie, do tego też ta mistyczna istota się odnosi. Takie 'przygody' nie wyjdą wam na dobre, jeśli macie już w swoim życiu skrab, którym jest kochająca druga osoba to dobrze go strzeżcie i dbajcie. A napewno to wszystko do was wróci.


A na koniec czekam na Wasze TOP 5 udanych relacji? Co liczy się dla was najbardziej? 

Dobranoc,
xxx,
FF.


0 komentarze:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz! ;)
Z chęcią odwiedzę blog każdego komentującego jeśli takowy posiada.
No i miłego dnia ! :D

 

Translate